تبلیغات
کفیر نوشابه ای از دل طبیعت


کفیر نوشابه ای از دل طبیعت
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

مخمر قارچ کفیر نوشابه‌اى است شبیه به رنگ و طعم دوغ، که از تخمیر شیر گاو به‌دست مى‌آید. مردم قفقاز از زمان‌هاى بسیار قدیم این نوشابه را شناخته و به اثرات آن واقف بوده‌اند. معدل سن در این ناحیه بین ۱۱۰ الى ۱۵۰ سال مى‌باشد و عدهٔ ۱۵۰ ساله‌هاى این مناطق کم نیست. مردم قفقاز بیمارى‌هاى سل، سرطان و سوءهاضمه را به‌دلیل خاصیت‌هاى شفادهنده و غذائى فراوان کفیر نمى‌شناسند.

پرفسور حلیکُف بخش عمده‌اى از زندگى خود را صرف مطالعه و بررسى کفیر و نموده و اثر شفابخش این نوشابه را در بیمارى‌هاى زیر مشاده کرده است:

۱. ورم ارگان‌هاى هاضمه، ۲. التهاب معده، ۳. کم‌خونى، ۴. انواع بیمارى‌هاى پوستى، ۵. انسداد سرخرگ‌ها، ۶. فشارخون، ۷. ناراحتى‌هاى صفراوى، ۸. یرقان، ۹. اسهال، ۱۰. یبوست، ۱۱. ناراحتى‌هاى عصبى،

کفیر از ایجاد عفونت مواد زائد در بدن جلوگیرى مى‌کند و اثر مساعدى در دورهٔ نقاهت دارد. کفیر را مى‌توان جانشین شیر مادر نمود. یعنى کفیر، از لحاظ خاصیت تقریباً نزدیک به شیر مادر مى‌باشد.

         دستور تهیه

براى نیم‌لیتر شیر به اندازهٔ یک گردو قارچ کفیر به‌کار مى‌رود. قارچ را در لیوان قرار داده و سپس شیر سرد را که شیر آن را جمع کرده باشید در لیوان قارچ کفیر ریخته و درب لیوان قارچ کفیر را طورى ببندید که هوا وارد آن نشود و آن در جائى بگذارید که عمل تخمیر صورت گیرد. بعد از مدت زمان ۱۲، ۱۸، ۲۴، ۳۶، و حداکثر ۴۸ ساعت محصولاتى به‌دست مى‌آید که درجات تخمیر آنها مختلف بوده و خواص متفاوتى دارند. بعد از آنکه تخمیر انجام گرفت، آن را صاف نموده و کفیر را از قارچ جدا نمائید. هنگام صاف کردن از صافى فلزى استفاده نشود. زمان تخمیر نباید بیشتر از ۴۸ ساعت باشد، در این‌صورت مقدارى کفیر گلوله شده و شناور در آب به‌وجود خواهد آمد که قابل مصرف نیست. قارچ را نباید بدون شیر نگه داشت، زیرا در اثر نبودن غذا مى‌میرد. هفته‌اى یکبار قارچ و ظرف آن را با آب ولرم بشوئید.

کفیر مستقیماً وارد خون مى‌شود و هر روز مى‌‌توان آن را خورد. بهترین موقع خوردن کیفر با غذاى شب و یا قبل از خواب مى‌باشد. در بیمارى‌هاى جدى روزانه تا یک لیتر کفیر تجویز مى‌شود.

کفیر نه تنها نوشابهٔ شفابخش است، بلکه خواص غذائى نیز دارد. مى‌توانید آن را با سوس سالاد مخلوط کرده و مصرف نمائید. جهت مصرف درمانى هیچ‌گاه نمک به کیفر اضافه نکنید. اما براى استفاده تحت عنوان دوغ مى‌توانید سایر ملزوماتى را که جهت تهیهٔ دوغ مناسب لازم است (نمک، نعناء و …) بر آن بیافزائید.

قارچ کفیر خیلى سریع رشد کرده و در طول سه الى چهار هفته دو برابر مى‌شود و باید آن را نصف کرد. بهتر است نصف اضافهٔ آن را دور نریزید، زیرا این قارچ بسیار با ارزش است. مى‌توانید آن را بین دوستان تقسیم نمائید. کفیر در حال تخمیر را در یخچال و در برابر نور قرار ندهید. کفیر صاف شده را مى‌توانید در یخچال نگهدارى نمائید و به تدریج مصرف کنید.

         معالجهٔ بیمارى‌ها توسط مدت‌زمان تخمیر قارچ کفیر

۱. مشکلات تنفسى (آسم): ۱۲ الى ۱۸ ساعت.

۲. کم‌خونی، فشارخون کم و زیاد: ۱۲ الى ۲۴ ساعت.

۳. صفرا: ۱۲ الى ۱۸ ساعت.

۴. ناراحتى‌هاى قلبى و مغزى (شوک‌ها): ۱۲ الى ۱۸ ساعت.

۵. ناراحتى‌هاى روده‌اى و مثانه‌ای: ۱۲ ساعت.

۶. ناراحتى‌هاى پوستی: ۱۲ ساعت.

۷. اسهال: ۳۶ الى ۴۸ ساعت.

۸. فرم‌هاى داخلى (معده): ۱۲ الى ۱۸ ساعت.

۹. بیمارى‌هاى کلیوی: ۱۲ ساعت.

۱۰. یبوست: ۱۲ الى ۱۸ساعت.

۱۱. تنظیم و روان شدن مزاج: ۱۲ ساعت.

۱۲. ناراحتى‌هاى عصبی، سردرد، پریشانی، بى‌خوابى و کم‌اشتهائی: ۱۲ الى ۱۸ ساعت.

۱۳. یرقان: ۱۲ الى ۱۸ ساعت.

۱۴. در حالت سلامت کامل: ۱۲ ساعت.

         فهرست بیمارى‌هایٔى که کفیر در مداواى آنها مؤثر است

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

     – دردهاى عصبى :     

روزانه یک لیتر کفیر مصرف شود تا موقعى که درد برطرف گردد. براى دردهاى شدید تمام عمر این رژیم مراعات شود. بى‌خوابى بدون مصرف داروى خواب برطرف مى‌شود. اشتها خوب و حالت افسردگى از بین مى‌رود.

     – ورم‌هاى داخلى:     

روزى یک لیتر کفیر تا موقعى که ناراحتى برطرف شود. ثابت شده است که با مراعات این رژیم ورم‌ها و زخم‌ها داخلى معده در طول دو هفته معالجه شده است.

  – ریه :

روزانه یک لیتر کفیر مصرف شود.

  – آسم :

یک لیتر کفیر در هر روز مصرف شود.

  – کم‌خونى :

روزانه یک لیتر کفیر مصرف شود. در بزرگسالان بعد از سه ماه خون حالت نرمال پیدا مى‌کند.

     – بیمارى‌هاى پوستى :     

مصرف روزانه نیم لیتر کفیر به‌علاوه شب موقع خواب در محل اگزما، کفیر مالیده و بگذارید خشک شود و صبح آن را شسته و تمیز کنید. این کار را هر روز انجام دهید. بعد از چهارده روز اگزماى شدید نیز از بین مى‌رود.

     – مثانه :     

روزانه یک لیتر کفیر تا بهبودى کامل مصرف شود.

     – فشارخون :     

روزانه نیم‌لیتر کفیر، فشارخون را تنظیم مى‌نماید.

     – فشارخون بالا :     

یک لیتر کفیر در هر روز، بعد از دو ماه فشارخون به حال نرمال

     – صفرا :     

روزانه یک لیتر مصرف شود.

 - کلیه :     

روزانه یک لیتر مصرف شود..

- عفونت‌ها :     

روزانه یک لیتر مصرف شود..

- یرقان :     

روزانه یک لیتر کفیر مصرف شود. بهترین موقع مصرف کفیر قبل از خواب مى‌باشد. سه الى چهار هفته این رژیم را مراعات      – یبوست :

روزانه یک لیتر کفیر مصرف شود. (۱۲ الى ۱۸ ساعتی). بعد از آنکه یبوست کاملاً برطرف شد از کفیرى که ۲۴ ساعت تخمیر شده باشد استفاده نمائید.

- توجه :     

در حرارت بیش از ۲۰ درجه، کفیر رشد کرده و زیاد مى‌شود و در حرارت کمتر از ۲۰ درجه، رشد آن کند شده و متوقف مى‌گردد. کفیر را هیچ وقت در روشنائى زیاد قرار ندهید. بهترین درجه حرارت براى رشد کفیر ۲۰ درجه مى‌باشد (نرمال).


[ سه شنبه 18 بهمن 1390 ] [ 04:42 ب.ظ ] [ donya maleki ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت